כיצד מתבצע אבחון לקויות למידה

כיצד מתבצע אבחון לקויות למידה

הילד מתקשה בהכנת שיעורי הבית או נמנע מלהכין אותם, הוא חסר שקט, מפריע בכיתה ומקבל ציונים נמוכים..
קיומם של הסימפטומים הללו, אמורים להדליק להורים נורה אדומה ולגשת עם הילד לאבחון לקויות למידה.
בכוחו של אבחון מוקדם של לקויות למידה, למנוע מהילד את הצורך להתמודד עם השלכות חברתיות שונות, עם תחושת תסכול ופגיעה בדימוי העצמי, אשר עלולים להשפיע על התפתחותו האישית.
אבחון לקויות למידה מקיף ומקצועי, יאושש או יפריך את ההשערה של קיום לקות למידה, הוא יאפשר לזהות את מקור הקשיים מהם סובל הילד ובהתאם, גם יינתנו המלצות אודות דרכי ההתמודדות והטיפול אשר יסייעו לילד (ולהוריו) להתגבר על הקשיים.

הליך אבחון לקויות למידה

אבחון לקויות למידה, מתבצע במרכז אבחון ייעודי ובמהלכו, נערכות בדיקות, שיחות אישיות ומבחנים, המאפשרים לזהות את סוג הלקות ואת מקורה. רוצים לדעת עוד בנושא? קראו על מבדק MOXO >>
בהתבסס על ממצאים האבחון, מתאפשרים לאנשי המקצוע המתמחים בתחום, להמליץ להורים על טיפולים יעילים ופעולות שונות בהן יש לנקוט בכדי לסייע לילד.
חשוב לציין שקיימים סוגים שונים של לקויות למידה, כאשר האבחון נועד כאמור לזהות את סוג הלקות ובהתאם להמליץ על טיפול: לדוגמא, במידה ותוצאות האבחון יצביעו על דיסקלקוליה – שהינה לקות למידה המתאפיינת בקושי במתמטיקה, תותאם עבורו תכנית טיפול אשר תאפשר לו להתמודד עם הסוג הספציפי של הדיסקלקוליה איתה הוא מתמודד – דיסקלקוליה נרכשת או דיסקלקוליה התנהגותית.

עוד באותו נושא:

על הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים

הפרעות קשב וריכוז תסמינים

מידע על טיפול בספורט לילדים

אבחון במרכז תכלת

כאמור, הדרך לסייע לילד או למבוגר אשר מתמודד עם לקויות למידה להתגבר על הקשיים, מתחילה בצעד אחד משפיע ומשמעותי והוא לפנות לקבלת אבחון לקויות למידה מקצועי ומקיף.
מחלקת האבחון הפסיכודידקטי של מרכז תכלת, מציעה אבחון תפקודי למידה איכותי, אשר מבוצע על ידי מומחים בעלי שם בתחום.
עם סיום כל שלבי האבחון וקבלת התוצאות, מתקיימת עם הנבחן או/ו עם הוריו, שיחה, במהלכה מפורטים תוצאות האבחון וניתנות המלצות פרטניות לגבי דרכי טיפול יעילות ואמצעים ישימים להורים ולמורים, שבכוחם לעלות על דרך המלך לסייע לילד להתמודד עם הקשיים הנובעים מעצם קיום הלקות.
קבלת הסיוע המתאים, תמנע מהילד את הצורך להתמודד עם קשיים סביבתיים משניים .
מרכז תכלת עובד בהסדר עם כללית מושלם, פלטינום ועם חברות הביטוח.

לתיאום פגישת ייעוץ וקבלת מידע נוסף ניתן ליצור קשר