פסיכולוג ילדים

פסיכולוג ילדים

פסיכולוג ילדים הוא פסיכולוג קליני אשר מתמחה בטיפול בילדים, ובעבודה עם ההורים. הוריו של הילד, מעורבים גם הם בהליך הטיפול  –  פסיכולוג לילדים יזמן את ההורים לפגישה מקדימה, על מנת לנסות ולקבל מהם, מידע לגבי מצבו של הילד, רקע, התפתחות והקשיים איתם הוא מתמודד – לאחר המפגש עם ההורים, יוכל הפסיכולוג להחליט אם הטיפול המומלץ הוא טיפול פרטני "אחד על אחד" עם הילד או שעל פי חוות דעתו יש צורך לנקוט דווקא בהליך טיפולי שונה, כמו טיפול בנוכחות ההורים או אחד מהם, או טיפול מסוג אחר.

התאמת הטיפול הפסיכולוגי לילד

טיפול של פסיכולוג ילדים, אמור להיות מותאם באופן אישי לילד, לגילו, למצבו הנפשי, לסיבות בגינן הוא הופנה לטיפול מלכתחילה, וליכולת ההבעה שלו – הדרך בה ילד בן 5 מבטא את רגשותיו שונה מהדרך בה נער בן 13 עושה זאת – וגם לא כל בני ה-5 או כל בני ה-13 יביעו את עצמם באותה רמה. לכן, על פסיכולוג הילדים, להחזיק בכלים אשר יאפשרו לו לתקשר עם הילד הניצב מולו בצורה הטובה ביותר.
כאן חשוב לציין, שבניגוד לטיפול פסיכולוגי למבוגרים, אשר מבוסס בעיקר על שיחות, חלק גדול מהטיפול הפסיכולוגי לילדים, מבוסס על משחק ועל תרגילי אילוסטרציה – בצורה כזאת, מתאפשר לילדים צעירים להביע בצורה הטובה ביותר את המחשבות, הרגשות והקשיים אתם הם מתמודדים.

אולי יעניין אתכם:

פסיכולוג ילדים במרכז תכלת

אם אתם תרים אחר פסיכולוג ילדים בקריות או פסיכולוג ילדים בחיפה, מרכז תכלת, יהווה ככתובת עבורכם. אנו במרכז מציעים שירות של פסיכולוג לילדים בקריות, הניתן על ידי פסיכולוג קליני מקצועי ומנוסה, המתמחה באופן פרטני בטיפול בילדים בגילאים שונים, ובמתן כלים ועצות להורים ולמסגרות החינוך, אשר יעודים לסייע לאותם ילדים, להתגבר על הקשיים שלהם.
הטיפולים מבוצעים בקליניקה נעימה, המעוצבות ומאובזרת בהתאמה לעולמם של ילדים.
טיפול פסיכולוג ילדים קריות, מוצעים במרכז עוד מגוון רחב של טיפולים, כך שבמידת הצורך ובהתאמה להערכת הפסיכולוג, הילד מופנה על ידי הפסיכולוג לשיטת הטיפול אשר בכוחה לסייע לו בצורה הטובה ביותר.

לתיאום פגישת ייעוץ וקבלת מידע נוסף ניתן ליצור קשר