אבחון MOXO – אבחון מוקסו

מבחן מוקסו הינו כלי עזר ממוחשב, אשר קיבל תוקף מחקרי בישראל. מטרתו של מבדק מדעי זה, היא לאושש או להפריח את קיומה של הפרעת קשב וריכוז אצל הנבחנים, כמו גם לספק פרופיל אבחון הפרעות קשב מדויק לגבי רמת תפקודם.

מבחן מוקסו מיועד עבור ילדים – מגיל שש  ומבוגרים בכל גיל – אורך המבדק נע בין 14 דקות לילדים עד גיל 14,  ושמונה עשרה דקות לאוכלוסיה הבוגרת.

מבחן מוקסו מאפשר את בדיקת ביצועי הנבדק ב-4 מרכיבי קשב: קשב, היפראקטיביות, תזמון ואימפולסיביות. כל אחד מהמרכיבים האלו נמדד באופן כמותי ובסופו של דבר מתאפשרת קבלת תמונת מצב מדויקת על רמת התפקוד של הנבדק בכל אחד מאותם המדדים. עוד על אבחון קשב וריכוז >>

מבחן מוקסו נחשב למבחן פשוט להבנה, נוח ומקיף, באמצעות המבחן ניתן לזהות ברמת דיוק של למעלה מתשעים אחוז על קיומה של הפרעת קשב וריכוז.

לאחר הבדיקה מתקבלת תוצאה די ברורה האם קיימת הפרעת קשב וריכוז או לא.

נהוג לפנות לאחר מכן לנוירולוג או לפסיכאטר או לרופא משפחה המומחה קשב וריכוז עם התוצאות הנ"ל ולקבל אבחנה סופית האם יש בעיית קשב וריכוז ואם אכן קיימת ,באיזה רמה קיימת הבעיית קשב וריכוז.

האם זה הפרעת קשב וריכוז שדורשת התערבות תרופתית כזאת אחרת או האם בעיית הקשב והריכוז היא מינורית ואפשר להתגבר עליה ללא התערבות תרופתית.

התחלת שיחה
איך נוכל לעזור?
הי
איך נוכל לסיייע?