טיפול רגשי

סניפי חיפה והקריות בלבד

כל הורה רוצה את הטוב ביותר עבור הילדים שלו, אך אף הורה לא נולד עם כל הכלים אשר יאפשרו לו זאת. כך יוצא, שכאשר הילד מתמודד עם בעיות רגשיות, לאהבה האינסופית של הוריו יש אומנם חשיבות גבוהה ויכולת לסייע. אך מכיוון שילדים לא תמיד מבטאים את הקושי שלהם במילים, הוריהם לא תמיד יוכלו להבין את מקור התנהגותם החריגה או את הסיבה לעובדה בגינה הם משדרים מצוקה או סבל.
כך שבכדי לאתר את מקורה הבעיה ולטפל בה באופן מקיף, מהשורש, קיימת חשיבות גבוהה לפנות לאנשי מקצוע המתמחים באופן פרטני בנושא של טיפול רגשי בילדים. מרכז תכלת מציע לכם ייעוץ מקצועי בתחום.

טיפול רגשי

טיפול רגשי נועד כשמו לטפל בבעיות רגשיות שונות אצל ילדים ומבוגרים. הטיפול המתבצע באמצעות שיחה, משחק או שימוש בכלים אחרים, המותאמים לגילו ולקשייו של המטופל. הטיפול הריגשי מתמקד במגוון נושאים ובין היתר: טיפול בפחדים, חיזוק הביטחון העצמי, התמודדות עם אובדן, קשיי שינה, קשיים חברתיים, טראומות, בעיות של דימויי גוף ונושאים נוספים.

אבחון הבעיות בהליך הטיפול הרגשי

במסגרת הטיפול, המטפל מבצע ניתוח התנהגותי במטרה להבין: מדוע הילד מתנהג בצורה שהוא מתנהג, באלו מצבים ההתנהגויות הללו באות לידי ביטוי ובאלו דרכים ניתן לנקוט על מנת לאפשר לילד להימנע מההתנהגויות שהינן שליליות או פחות חיוביות, ולחזק התנהגויות חיוביות.
הטיפול יכול לכלול שיחות ושימוש בכלים כמו: כתיבה, משחק ויצירה, כמו גם שיחות עם ההורים – שיחות אשר ייעודן לבדוק שהילד אכן מראה סימני התקדמות הן במסגרות הלימוד והן בבית.

מי מוסמך להעניק טיפול ריגשי?

טיפול ריגשי מתבצע על ידי מטפלים מנוסים, אשר עברו הכשרה פרטנית באבחון וטיפול בבעיות רגשיות. בין אנשי המקצוע אשר עומדים בקריטריונים לאותה ההכשרה ניתן לציין: פסיכולוגים, מרפאים בעיסוק ובדיבור ואנשי מקצוע נוספים ממקצועות הטיפול.

משך הליך הטיפול הריגשי או טווח הזמן בו יהיה ניתן להבחין בשינויים כתוצאה מהטיפול, משתנה בין ילד לילד, ותלוי בסוג הקושי וברמת חומרתו – במקרים בהם הילד מתמודד עם בעיה ברורה וממוקדת, הטיפול יהיה קצר יותר, ובמקרים בהם הבעיה מורכבת יותר, גם הטיפול יהיה ארוך יותר – ברוב המקרים, מספר המפגשים ינוע בין 12 מפגשים – בהליך טיפול קצר ל-36 מפגשים – בהליך טיפול ארוך.

טיפול ריגשי במרכז תכלת

אם יש לכם ולו החשש הקל ביותר, כי הילד שלכם מתמודד עם בעיות רגשיות מסוגים שונים. חשוב לנקוט בפעולה באופן מידי, ולפנות לאבחון וטיפול מקצועי. במרכז תכלת ממתינים לכם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, המוסמכים למתן אבחון וטיפול ריגשי, המותאם באופן פרטני לילד. הטיפול מתבצע תוך שיתוף מלא ושיקוף של הוריו, ובעת הצורך גם של מסגרות הלימוד אליהן משתייך הילד. מטרת התהליך הטיפולי, היא לאפשר לילד להתגבר על קשייו, ולעודד אותו לצמיחה והצלחה.

מטרות הטיפול

בעיות רגשיות עלולות להקשות ולהוביל לקשיים בתחומים שונים בחייו של הילד: בלימודים, בחיי החברה ואף לעיתים, לעיכובים בהתפתחות הקוגניטיבית. מטרתו של טיפול רגשי, היא להעניק לילד כלים אשר יסייעו לו לפתח את יכולותיו, תוך דגש על החזקות שלו ולאפשר לו להתמודד בצורה טובה יותר עם אותם מצבים בחיים, אשר נחשבים עבורו כקשים או מורכבים.
חשוב לציין כי טיפול רגשי נחשב כמתאים ואפקטיבי בטיפול הן בבעיות ובקשיים היומיומיים (קשים אשר אולי מהווים את נחלתם של ילדים רבים) והן בבעיות קשות ומורכבות יותר.

טיפול רגשי בקריות

אם אתם תרים אחר מסגרת של טיפול רגשי בקריות או טיפול רגשי בחיפה, בעבור ילדיכם, מרכז תכלת, יכול ללא ספק להוות ככתובת הנכונה. הטיפול הרגשי מתבצע על ידי מטפלות מקצועיות ומנוסות, בעלות ניסיון עשיר ורב בתחום הטיפול הרגשי בילדים בגילאי 6 עד 15 ובכלל. הטיפול מתבצע במתכונת של פגישות אישיות, אחד על אחד, כאשר ההורים מוזמנים אף הם אחת לפרק זמן לפגישה, על מנת להתעדכן ולוודא שהטיפול במתכונתו, אכן משיג את מטרותיו והילד מראה התקדמות.

התחלת שיחה
איך נוכל לעזור?
הי
איך נוכל לסיייע?