אבחון קשב וריכוז

אבחון קשב וריכוז

אבחון קשב וריכוז – איך זה עובד ומה חשוב לדעת

המטרה העיקרית שלנו כהורים, היא לדאוג שילדינו יהיו מאושרים – שיתמודדו עם מינימום של קשיים וגם עם כאלו ניצבים בדרכם, יהיו ברשותם את הכלים האיכותיים והיישומים ביותר להתמודד אתם בצורה הטובה ביותר – ילדים שידעו לעשות גם מהלימון החמוץ ביותר לימונדה מתוקה ומרעננת.
אבל בכדי להעניק לילדים את הכלים הללו, אנחנו צריכים לעבור דרך, הכוללת את הזיהוי שהילד שלנו מתמודד עם קושי מסוים, הבנה של מקור הקושי ובהתאם, התאמת הכלים אשר יסייעו לו להתמודד בצורה הטובה ביותר עם הקושי.

אבחון קשב וריכוז – למה זה חשוב לטפל בבעיות ADHD ?

הפרעות קשב וריכוז הן מסוג ההפרעות שמדובר בהן רבות בשנים האחרונות והן מהוות בדרגה כזאת או אחרת את נחלתם של ילדים רבים.
כהורים, חשוב שנהיה מודעים לתסמינים העלולים להעיד על קיומן של ההפרעות כמו: קושי בהקשבה, קשיים בהתארגנות, אי מילוי הוראות, איבוד חפצים, הסחת דעת בעקבות גירויים חיצוניים, אי תשומת לב לפרטים וריבוי טעויות.
במידה ועולה חשד ולו הקל ביותר שהילד מתמודד עם הפרעות שכאלו, חשוב לשלוח אותו מוקדם ככלך שמתאפשר לאבחון מקצועי – חשוב לזכור: אבחון קשב וריכוז בשלב מוקדם, יכול למנוע מהילד התמודדות עם קשיים עתידיים נלווים רבים.

איך נערך אבחון קשב וריכוז?

בדיקת קשב וריכוז יכולה להתבצע באמצעות מספר טכניקות שונות ובין היתר: מבחן Moxo, מבחן T.O.V.A ומבחן CPT.
לכל אחת מהשיטות הללו, יש את המטרות הפרטניות שלה ואת הכלים באמצעותם מתאפשר להשיג את אותן המטרות.
עם סיומה של כל אחת מהבדיקות וקבלת התוצאות, ההורים והילד מופנים לקבלת הערכה מקצועית מקיפה הכוללת מתן המלצות לפעולות ישימות שונות שעצם הנקיטה בהן יכולה להועיל בצורה משמעותית עם מצבו של הילד.

לנו במרכז תכלת יש כלי העזר המדויקים והמקצועיים ביותר לאבחון הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים בכל הגילאים.
צוות המרכז מורכב מאנשי מקצוע מהמובילים בתחומם, המוסמכים לבצע אבחונים פרטניים ולספק להורים כלים ישימים והמלצות מקצועיות אשר יאפשרו להם לסייע לילד בצורה המיטבית.

אנו במרכז תכלת פועלים בכדי לאפשר לילדים המתמודדים עם ליקויי למידה והפרעות קשב וריכוז ולהוריהם, ללמוד להתמודד בצורה הטובה ביותר עם הקשיים שלהם, והדרך להשגת המטרה מתחילה באבחון פרטני, נרחב ומדויק.

בין השירותים אותם אנו מעניקים: אבחון קשב וריכוז, אבחון ליקויי למידה, אבחון פסיכודידקטי, הדרכת הורים וטיפולים מקצועיים.

לתיאום פגישת ייעוץ וקבלת מידע נוסף ניתן ליצור קשר