הוראה מתקנת

הוראה מתקנת נועדה בכדי לסייע לילדים ובני נוער להתגבר על קשיים אותם הם חווים בסביבה החינוכית בהם הם נמצאים. ההוראה המתקנת מותאמת באופן פרטני לצרכים הייחודיים של אותו תלמיד.

מכיוון שקשיים אלו, עתידים להחמיר עם השנים ולגרום לעיכוב בתחומי הלמידה השונים, כמו גם לקשיים נלווים נוספים כמו: בעיות בערך העצמי ובביטחון העצמי, חשוב מאוד, לפנות באופן מידי לאבחון וטיפול, כבר כאשר מתגנב החשד הראשוני לקיומה של הבעיה.

הקשיים אותם חווה התלמיד יכולים להגיע ממגוון מקורות שונים ובין היתר: התפתחותיים, סביבתיים, חינוכיים, רגשיים, אישיותיים או אורגניים.

כיצד מתבצעת הוראה מתקנת?

הוראה מתקנת היא הליך לימוד פרטני או כזה המתבצע בעיקר ב 1 על 1. מטרתה של ההוראה המתקנת היא להקנות מיומנויות ואסטרטגיות למידה, ולסייע לילד בפיתוח מגוון רחב של יכולות ובין היתר: זיכרון, יכולות שפה, חקירה, עידוד סקרנות, ארגון מידע ועוד..

בכדי לחזק את הדימוי העצמי של הילד, וליצור אצלו חוויית למידה חיובית, התכנית מתבססת בראש ובראשונה על איתור חזקות אצל הילד ומתן משוב חיובי על הצלחותיו.

באופן הדרגתי, מתווספות לתהליך הלימוד גם מטלות שונות אשר ייעודן לסייע לו להתגבר על קשייו – כאשר לכל אורך התהליך הילד גם יחווה הצלחות וחיזוקים.

הליך ההוראה המתקנת יחל רק לאחר אבחון מקיף לגבי מצבו של הילד, סוג הקשיים איתם הוא מתמודד ורמת חומרתם.

בהתאם לנתונים אשר מתקבלים מהמאבחנים, נבנית תכנית לימוד אישית עבור הילד.

טיפול ההוראה המתקנת, שם דגש על הקצב של הילד, ומסייע לו להתקדם צעד צעד, שלב אחרי שלב על מנת לצמצם פערים בקשיי הלימוד איתם הוא מתמודד: קריאה, אנגלית, כתיבה וחשבון.

הוראה מתקנת במרכז תכלת

אם גם אתם מעוניינים בטיפולי הוראה מתקנת ובאבחונים מקיפים ואיכותיים כגון: אבחון פסיכודידקטי, אשר יסייעו לקבל תמונה מלא לגבי מצבו של הילד, ולהתאים עבורו תכנית לימודי הוראה מתקנת המותאמת עבורו באופן אישי – מרכז תכלת יהווה ככתובת הנכונה למטרה. במרכז מטפלים מקצועיים ומנוסים, אשר דואגים שכל מפגש יתקיים באווירה תומכת, תוך התאמה מלאה לצרכיו הפרטניים של הילד. מוזמנים ליצור קשר ונשמח להעניק לכם ייעוץ ופרטים נוספים.

התחלת שיחה
איך נוכל לעזור?
הי
איך נוכל לסיייע?